Mi történik, ha egy geek Dr Who képregénye összeragad egy Arrow és Flash crossoverrel? Pont ez a sorozat. A DC összehozta azokat a karaktereket, akik magukban nem érnek meg egy sorozatot, a csapat élére berakott egy időutazó britet, aki félelmetesen hasonlít a Doktorra és bumm, kész is a DCs Legends of Tomorrow.
De senkit ne vezessen félre a bevezető, mert a felsoroltakat nem negatívumnak szántam, csupán ez az igazság. Rep Hunter, az idő mester – majd lefordítják valahogy, szerintem ez a legegyszerűbb verzió – egyértelműen a Doktorról lett mintázva, ami egyáltalán nem baj, sőt, kifejezetten jó kombinációt alkot a kívülálló bandával. Akkor itt rá is térnék a csapat tagjaira, akik egytől egyik az Arrow vagy a Flash, vagy mindkettő mellékszereplői közül kerültek ki.
Hawkgirl és Hawkman, vagyis Kendra és Carter a Flashben tűnt fel először, ahol Kendra egy baristát játszott, aki Randizott párszor Ciscoval, majd kiderült róla, hogy egy folyamatosan újrareinkarnálódó egyiptomi hercegnő, repülő harcos, akihez tartozik egy pár is Carter személyében. Kendra szépen lassan nyeri vissza az emlékezetét előző életeről, eddig körülbelül nullánál tart, de gondolom ez részről részre változni fog. Eleinte probálta tagadni a sorsát, de az nyert a szabad akarat ellen, ami annyira nem menő dolog, de néha ez is megesik a DC univerzumban. Nem utolsó sorban az ő örök ellenségük a sorozat főmumusa, Vandal Savage, akinek ennél beszélőbb neve nem is lehetne. A párocskával ellentétben ő halhatatlan, és a szerelmesek halálából nyeri erejét generációról generációra. A röpke négyezer év alatt tanult egyet s mást, és varázsereje is van, így elég lehetetlen küldetésnek tűnik ót elpusztítani, pláne úgy, hogy nagyon nem nyúlhatnak bele a történelembe, de ezt mind ismerjük a Vissza a jövőbéből, vagy éppen a Dr Who-ból.
A Jax és Martin Storm-ból álló Firestorm is bekerült a nyolcasba, valamint a rosszfiúk közül Captain Cold (Leonard Snort) és Heat Wave (Mick Rory), akik sokkal királyabb párost alkotnak itt, mint a Szökésben annak idején. Snort a drámai gyerekkorral megáldott rosszfiú, míg Rory szimplán egy őrült, piromán vadállat. Bár spoilerezni nem szeretnék, az elsőrészben ők kapták a legjobb jeleneteket. Ezzel ki is végeztük a Flashből kikerült karaktereket.
Az Arrowból a mindig optimista és tiszta lelkű Ray Palmer került a csapatba, akit én röviden úgy tudnék jellemezni, mint a DC univerzum Vasembere keveredve a Hangyával, ő az Atom.
A csapat utolsó tagja pedig nem más, mint a halálból többször is visszatért Sarah, aki még mindig küzd vérszomjával, de bérgyilkos adottságai nagyon jól jönnek a csapatba, valamint mostantől nem Black, hanem White Canary név alatt fut, amihez kapott is egy új outfitet.
Ez lenne a csapat, egy rész után úgy tűnik meglehetősen működőképesek, azért ezek után kíváncsi leszek, a Marvel mivel rukkol majd elő a Defenders személyében. Meg se próbálom, és nem is akarom a két univerzumot versenyeztetni, úgy szeretem őket, ahogy vannak.
Amúgy ez a sorozat minden igazi geek álma, tele utalásokkal nem csak a DC berkein belül, de a Star Wars utalásoktól a mindenféle időutazós filmeken keresztül van itt minden.
A pilotban 1975-be mennek vissza, és bár nem nagyon merülnek el a történelemben, az alkotók igazi történelmi orgiát ígértek a sorozattal, úgyhogy nagyon várom a folytatást, látszik, hogy olyan emberek csinálták a Legends of Tomorrow-t, akik hasonló filmeken és ezeken a képregényeken nőttek fel, ami azért előny.
értékelés: 80/100
IMDB: 8,7
MAFAB: NA
1 thought on “DC’s Legends of Tomorrow – a DC-s szuper csapat”