Augusztusban került forgalmazásba a legfrissebb hazai romkom, az Így vagy tökéletes.
Jönnek-mennek a mozikban a magyar gyártású vígjátékok. Némelyik még képes olyannyira felkelteni a figyelmünket, hogy hajlandónak mutatkozunk jegyet váltani és beülni rá, azonban legtöbbjük emlékét azonnal szélnek is eresztjük, mihelyt kilépünk a mozi sötétjéből a fényes napvilágra. Magyarán nehezen sikerül maradandót alkotni, a műfaj keretei már alapvetően sem feltétlenül alkalmasak erre. Az Így vagy tökéletes valahogy mégis kilóg a sorból, mivel megtekintését követően valahogy mégsem hajlandó elvonulni a süllyesztőbe.
Már maga a témaválasztás meglehetősen rendhagyó. Sem a bestsellerszezők, sem a reklámipar közege nem hat elhasználnak, sőt egyenesen forradalmi. Utóbbi hitelességét elősegíti, hogy a rendező, Varsics Péter maga is abból a világból jött.
Csurgó Csaba forgatókönyve egy rendkívüli precizitással kidolgozott dramaturgiai ívet követ. A gegek mindegyike nagyot üt, és egy pillanatig sem hat mesterkélten.
Béres Márta és Fekete Ernő ,,se veled, se nélküled” jellegű kapcsolatának alakulása valósággal Petruchio és Makrancos Kata XXI. századi újraértelmezéseként hat. A nézőnek nem esik nehezére a szívébe zárnia egymással folyton civódó kettősüket. Őszintén reménykedek benne, hogy még sokat láthatjuk őket később külön-külön is a mozivásznon. Mindketten lehetőségek széles tárházát rejtik magukban.
A Dér Zsolt által életre keltett guru karakterek bővizű humorforrásként funkcionál. A legkisebb mellékszerepekben pedig a legígéretesebbek pályakezdők tűnnek fel, mint Józsa Bettina, Patkós Márton és Szőke Abigél Lenke; vagy éppenséggel olyan nagy nevek, mint Hegedűs D. Géza.
A film ráadásul vígjátékokra egyáltalán nem jellemző módon képes eszmei mondanivalót is közvetíteni. A közösségi médiában mindenfelől csak azt szajkózzák, hogy s mint lehet az ember lánya szebb, jobb, sikeresebb. Nem hiába számít korunk népbetegségének a folytonos, leküzdhetetlen megfelelési kényszer. A Béres Márta által életre hívott motivációs tréner, Kata azonban éppen önmagunk elfogadását hirdeti, mivel az állandó törtetés egy idő után felemészti az embert, és elveszi tőle annak lehetőségét, hogy élvezze az életet. Magyarán a film tekinthető Nietzsche kemény bírálatának is, aki az ember isteni szintekig menő perfekcionálása mellett tesz hitet.
Az Így vagy tökéletes mindent egybevetve remek iskolapéldája annak, hogy a romantikus komédia is lehet igényes szórakoztatás, ha az alkotók jó ízléssel mernek eltérni a már bevált sémáktól.
IMDb: 6,8/10
Mafab: 7,3/10
Értékelés: 6/10