Vampire: The Masquerade – Bloodhunt névre hallgat az új Battle Royale típusú játék, amiért rengetegen oda vannak. Adtam neki egy, nem is egy, rengeteg esélyt, de úgy tűnik túl béna vagyok hozzá. Ettől függetlenül leírom mit tapasztaltam.
Akinek nem lenne ismerős a Vampire: The Masquerade játék, annak most tartunk egy gyorstalpalót. A játék eredetileg a White Wolf Publishing amerikai szerepjáték-játék és könyvkiadó cég kockadobálós karakteralkotós játékmesteres szerep-játéka volt, amely már régebben is azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy szigorúan 18 év felettieknek ajánlott.
Ez utóbbi nem véletlen, ugyanis egy olyan világba kalauzol el minket a játék, ahol vámpírokat alakíthatunk, annak minden egyes borzalmával és explicitásával. A vérivás ebben a játékban csupán a kezdet. Politikai játszmákba kényszerítik az embereket, ahol manipuláció, agresszió és perverzió is előfordul.
Ezt a szerepjátékot alakították később számítógépes játékká, majd kihoztak belőle egy újabb játékot is, Bloodlines néven, amiről az a legende kering az interneten, hogy amikor csak valaki megemlíti azt a világban, egy gépre az újra telepítésre kerül. Habár a játék iszonyatosan sok hibával rendelkezett, a története, korához képest látványa, és játékmenete annyira lenyűgöző volt, hogy a 2004-es számítógépes játékot bizony még mind mai napig játsszák emberek.
A múlt után viszont nézzük a jelent. Jó ideje kecsegtetik már az embereket a Bloodlines második részéről, de eddig a stúdiónak csak iszonyatosan beteg előzetesekre futotta. Érdemes megnézni, mert tényleg megjön tőle a kedve az embernek egy kis henteléshez. Ezen kívül kihoztak azóta még pár szöveges játékot animált háttérképekkel, mint a Coteries of New York és a Shadows of New York. Ez utóbbi kettő valami eszméletlenül sötét és komor interaktív történet, amelyet úgy kell felfogni, mint egy regényt, ahol a főhőst mi vihetjük rossz, vagy éppen jó útra. Bár ez éppen attól függ, hogy miként definiáljuk éjszakai szörnylétünkben a jó és rossz fogalmakat.
Na és most térünk rá a címben is említett valódi lényegre. Ugyanis midezek mellett, amit fentebb említettünk nemrég kijött a Bloodhunt, ami a Battle Royale játéktípusok királya is lehet, már ha élhetek ezzel a képzavarral.
A Bloodhunt, ahogyan a műfaj többi játéka is, nem bonyolítja túl a dolgot. Hat fajta vámpír küzül választhatunk, akik mind különböző képességekkel rendelkeznek. Igaz a hat fajta csupán három klánba tartozik, ami az alap játék által kínált számtalan klánnak csak a töredéke, de ez nem feltétlenül baj, mert eleinte még így is a bőség zavarával küzd a játékos. Amint megvan, hogy mi éppen bújkálni, rombolni, vagy bűvölni szeretnék ellenfeleinket, mehet is a csapatás. A játék népszerűsége miatt még nem is kell sokat várakozni a lobbyban egy meccs összetételére.
35-45 játékost pakol be a gép egy viszonylagos kicsi, de annál összetettebb térképre, ahol képességeinket használva, tetőkön ugrálva, szétszort fegyvereket felkapdkova, egymással küzdve törekszik mindenki arra, hogy ő legyen az utolsó túlélő.
Amennyiben az ember nem egy magányos farkas típus, úgy barátokkal, vagy idegenekből véletlenszerűen verbuvált csapattal is öldökölhet, de ez utóbbit inkább már a profiknak ajánlom, mert enyhén kaotikussá tud az válni, mikor tíz háromfős csapat egymásnak esik prága utcáin, miközben vámpírvadászok is arra lesnek, hol bujkálnak szörnyetegek. Oh, és egy dolgot még nem is említettem. Mindkét játéktípusban, a csapatosban és egyéniben is a pálya lassan szűkül, ahogy az lenni szokott a Battle Royaleokban. Így ha nem vigyáz a vámípr, könnyen lehet, hogy hamrabb válik a gyilkos vörös köd áldozatává, mind golyókszagatta hullává.
Nos, engem általában már ez elején szanaszét lőnek, vagdalnak és felfalnak a játékostársak, de ha valaki kellően ügyes és jártas a Battle Royale típusú játékokban, jó esélye van az első ötben végezni, vagy akár meg is nyerni a meccset. Érdemes megnézni néhány You Tube videót, amiben tanácsokkal látják el az embert arról, hogy milyen taktiválal lehet túlélni, de én inkább azt mondanám, hogy amire szükség van a Bloodhuntban, az a türelem.
Mivel a játék ingyenes, a játék élvezetéhez csak az alábbi gépigénynek szükséges megfelelni.
MINIMUM:
- 64 bites processzor és operációs rendszer szükséges
- Op. rendszer: Windows 10 64-bit
- Processzor: Intel i5-7400/AMD Ryzen 1300X vagy jobb
- Memória: 8 GB RAM
- Grafika: Nvidia GTX 970/Radeon RX 580 vagy jobb
- DirectX: Verzió: 11
- Hálózat: Széles sávú internetkapcsolat
- Tárhely: 20 GB szabad hely
- Egyéb megjegyzések: HDD
AJÁNLOTT:
- 64 bites processzor és operációs rendszer szükséges
- Op. rendszer: Windows 10 64-bit
- Processzor: Intel i7-8700K/AMD Ryzen 5 3600X vagy jobb
- Memória: 16 GB RAM
- Grafika: Nvidia GTX 1080 /Radeon RX Vega 64 vagy jobb
- DirectX: Verzió: 11
- Tárhely: 20 GB szabad hely
- Egyéb megjegyzések: SSD erősen ajánlott