Szeptember után az októberi DVD premierek már közel sem tartalmaznak annyi blockbustert, mint az ősz kezdetén. Hovatovább a megjelenések száma (és nívója) is erősen megcsappant. Ennek ellenére már a hónap első felében is van lehetőség csemegézni a különböző műfajú filmek között, hiszen lesz itt dráma, vígjáték, horror vagy éppen animációs sci-fi.
A múmia (The Mummy, 2017)
Az ókori királynő, kinek életét igazságtalanul oltották ki, évezredek óta nyugszik kriptájába temetve, mélyen a sivatag kérlelhetetlen homoktengere alatt. Legalább is eddig így hittük. Ám most életre kel, és a világra szabadítja régóta felgyülemlett bosszúvágyát, és az ezzel járó elképzelhetetlen borzalmakat.
A Közel-Kelet homokdűnéitől a mai London alatti titkos labirintusokig ívelő nagyszabású kaland meglepő izgalmaival és lélegzetelállító csodáival páratlanul fantáziadús betekintést ad az istenek és a szörnyetegek újraértelmezett világába.
Egy ropi naplója – A nagy kiruccanás (Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul, 2017)
Vannak családok, amelyeknek semmi sem sikerül. Vagy hát sikerül, de egészen másképp, mint tervezték. Ami békés, nyugodt családi vakációnak indul, az olyan lesz, mint egy őrült vándorcirkusz legbotrányosabb turnéja… vagy csak a világ négy legpechesebb, legviccesebb emberének néhány különösen mókás napja.
A két fiú, apu és anyu nekivág a nagy nyári autós vakációnak, és csodálatos módon soha, semmi nem sikerül nekik. A srácok nem nyughatnak, a sors különös tréfákkal üldözi őket, és még egy kedves, de harapós malac is a nyomukba ered.
Őrülten nyaralnak, de élvezik. Főleg, ha egyszer hazaérnek.
Közöttünk az űr (The Space Between Us, 2017)
Gardner Elliot az első ember, aki a Marson született. Most már 16 éves, aki senki mást nem ismer, csak a bolygón kutató tudósokat. Az internethez azonban van hozzáférése, így megismerkedik egy földi lánnyal. Gardner nagyon szeretné őt személyesen is látni, de teste nem biztos, hogy kibírná a Föld Marsétól eltérő gravitációját. A szerelmes fiatalt azonban ez cseppet sem képes megállítani!
Háziúr kiadó (Adopte un veuf, 2016)
Hubert Jacquin idős ember, aki hirtelen megözvegyül. Nehéz megszoknia az új életet, ezért többnyire ki sem lép a lakásból, csak a tévé előtt tölti az időt. Minden megváltozik, amikor egy félreértés miatt Manuela, egy fiatal és pezsgő kalandor, aki épp lakást keres, beköltözik hozzá. Hubert eleinte vonakodik az egésztől, de aztán megszokja a tömény energia jelenlétét a lakásban. Sőt, még arról is meg lehet győzni a háziurat, hogy újabb emberek költözzenek a lakásba.
Huszadik századi nők (20th Century Women, 2016)
Dorothea Fields (Annette Bening) ötven év körüli, kamasz fiát egyedül nevelő nő. Albérlőjük a szabad szellemű, harmincas modern művész, Abbie (Greta Gerwig). Szomszédjuk a ragyogó elméjű és kihívóan viselkedő tizenéves Julie (Elle Fanning). A három nőből és egy fiúból álló különös „család” törékeny kapcsolatrendszere mindannyiuk életében meghatározó tényezővé válik a kulturális változásokkal telített, forrongó időszakban, ami a 70-es évék végét fémjelezte.
Csillagközi invázió: Mars-invázió (Starship Troopers: Traitor of Mars, 2017)
Gyerünk, léhűtők, örökké akartok élni?! Véssétek az eszetekbe, egy szabály van: harcolni, nem feladni! A Marsot megtámadták az óriásrovarok és csak mi tudjuk megmenteni a bolygót, úgyhogy a kiképzésnek ezennel vége, katonák, bevetésre indulunk! Itt az ideje, hogy bizonyítsatok. A Mars az otthonotok és ma igen csak szüksége van rátok. Nyírjátok ki az összes rovart és foglaljátok vissza a bolygót!
Johnny Rico és Dizzy Flores készen állnak az újabb akcióra: a Csillagközi invázióval (Starship Troopers, 1997) legendássá vált karakterek hangját az eredeti filmben őket alakító Casper Van Dien és Dina Meyer kölcsönzik. Hozzájuk csatlakozott a komikus DeRay Davis, aki az ikonikus sci-fi lelkes rajongója, a forgatókönyvet pedig a Csillagközi invázió és a Robotzsaru írója, Ed Neumeier készítette.