Ellenben az elmúlt években gomba módra szaporodó szabadulószobákkal a Scavenger Hunt végre más, mint a többi. A dohos pincéket, a lomos berendezést felváltotta a minőségi kialakítás, ami igazi luxus helyszínt hozott létre. A megújult látásmódot filmes szakemberek álmodták meg, és a megvalósításán közel 30 ember dolgozott. A Corn&Soda a megnyitón járt, ahol többek közt Kiss Ramónával és Danny Blue mentalistával ki is próbálhattuk a szobákat, és a teljesítményünket végül Dr. Hevesi Kriszta pszichológus véleményezte.
Három saját storyval rendelkező luxusbörtön áll a rendelkezésünkre (nehézségi sorrendben); az egyiptomi bazár, egy orvosi laboratórium, és a Mozart terem. Mindhárom esetében körülbelül egy óra a játékidő, szóval figyelmet, összpontosítást és legfőképpen csapatmunkát igénylő szórakozásról van szó. Purak Zoltán, a Scavenger Hunt alapítója szerint: ,, Mi, magyarok, imádunk menekülni, és bármikor szívesen bezáratjuk magunkat egy trükkös szobába, ahonnan kizárólag csapatmunkával és logikával lehet kijutni.”
Ezért érdemes megválasztanunk, hogy a maximum hat fős csapatunkat kikből állítjuk össze! De félre a tréfával! Barátoknak, munkatársaknak igazán jó lehetőséget biztosít, hogy jobban összekovácsolja a csoportot, hiszen a bezártság és az egymásrautaltság érzelmileg közelebb hozza az embert. Dr.Hevesi Kriszta is hasonlóan vélekedett: ,, A jó csapatszellem sokat lendít a játékon, de kiderülhet az is, hogy valójában ki, milyen kapcsolatban áll egymással a társaságon belül. Emellett önfejlesztés szempontjából is roppant alkalmas. Mindannyian szeretjük azt hinni, hogy hősök vagyunk, éles helyzetben azonban kétféleképpen reagálunk; van, akit a megszokott teljesítőképességének a sokszorosára doppingol egy szabadulójáték, és van, aki dezorientálttá, frusztrálttá válik ilyen helyzetben. Terápiás célzattal is szívesen ajánlom az ehhez hasonló játékokat; kitűnően meg lehet ismerni önmagunkat, és biztonságos keretek között feszegetni a határainkat.”
A játék alatt nem vagyunk teljesen magunkra utalva. Ugyan a játékmester nincs bent velünk a szobában, hogy a jelenlétével ne törje meg a helyzet átélését, viszont kamerákon keresztül minden mozdulatunkat lesi, és ha nagyon elakadnánk, akkor kérhetünk tőle némi segítséget.
Mi a rejtélyes rendelőt próbáltuk ki Danny Blue-val, ahol egyértelműen megmutatkozott, hogy összefogás nélkül semmire sem megyünk. A feladatok nem egyszerűek, pláne úgy, hogy időnyomás alá vagyunk helyezve, nem beszélve a bezártság szülte feszültségről. Így hamar rájöttünk, hogy csak azt tehetjük, hogy elkezdünk egymásra figyelni, és egyesével mérlegelni a lehetőségeket. Pontosan ezért tökéletes játék a Scavenger Hunt, mert egyénként, és egy csapat tagjaként is meg tudunk mutatkozni, mindezt úgy, hogy közben jól szórakozunk, és maradandó élményt élünk át valósághű díszletek között.
Mint már írtuk, a maximum létszám 6 fő, de párok is benevezhetnek a mókára, azonban az ár annál kedvezőbb, minél többen vesznek részt benne. Egy csoport esetében körülbelül 2500 Ft/fő az egy óra játék. Ajánljuk!
Kalandra fel!