Üdv a fedélzeten! Az Atlanti-óceán tragikus sorsú királynője, a Titanic kincsei ismét a felszínre emelkednek Budapesten. Az egyedülálló Titanic kiállítás, mely néhány évvel ezelőtt nagy sikert aratott Magyarországon, ezúttal is mesés műtárgyakkal, történelmi érdekességekkel és egy kalandos rejtéllyel várja a látogatókat a Király utcában július 20-ától. Ahogyan az előző alkalommal, úgy most is a jegy áráért kettő jár: egy, ami a kiállításra szól, és egy másik, ami egy hajdani utas nevét és történetét rejti.
A Titanic volt a 20. század legnagyobb transzatlanti hajója, a mérnöki és technológiai forradalom ékköve, amelynek feladata az Európa és Észak-Amerika közötti utas és postaszállítás lett volna. A grandiózus beruházás azonban kudarcot vallott, amikor 1912. április 15-én a hajó jéghegynek ütközött és több,mint 1500 utasával együtt a tengerbe veszett.
Rose-nak és Jacknek hála mindenki ismeri a történetet, azonban azt már jóval kevesebben mondhatják el, hogy részük volt élőben látni a hajóroncs darabjait, vagy a roncsból kimentett holmikat – azt pedig senki, hogy járt a Titanic lakosztályaiban. A tárlat egyes területein pontosan ezekre nyílik majd lehetőség: a látogatók saját szemükkel láthatják a hajó darabjait, technikai felszereléseit, megmentett bútorokat, használati tárgyakat, illetve személyes holmikat. Az időutazás csúcspontja a kabinok, a gépház és az ebédlő rekonstrukciója, ahol a látogatók személyesen is megtapasztalhatják a 20. század luxusának varázsát.
A látvány mellett a kiállítás célja, hogy megismertesse az időszakot, melyben a Titanic születetett és halt. Az ismertetők és a bejáratnál ingyenesen igényelhető audio guide segítségével tisztább képet kapunk a technológia új korszakáról, a 20. század társadalmi és politikai helyzetéről, történelmi kapcsolatrendszeréről. Ez koránt sem kizárólag a fiataloknak nyújthat újat, a tömör és részletes tárlatvezetés az idősebb korosztály számára is bőven tartogat érdekességeket. A tárlat ráadásul külön magyar vonatkozással is bővül, amelyből megtudhatjuk, milyen volt Magyarországnak az első világháborút megelőző időszakban, kik utaztak egykori honfitársaink közül a hajón és mi lett a sorsuk.
A kiállítás 2017. július 20-tól december 31-ig tart majd a volt VAM Design Centerben. A jegyvásárlással, és az időpontokkal kapcsolatos további részletes információkért látogassanak el a hivatalos weblapra.