A megváltozott helyzet miatt az elhalasztott Zsidó Művészeti Napok 2021. októberétől decemberig kerül megrendezésre.
A többségében egyedi felállású formációk előadásaiban a jazz, a klasszikus komolyzene, az irodalom és színházművészet jeles képviselőit láthatja a közönség. A rendhagyó módon szétszórt időpontok oka, hogy 2020. és 2021. májusában a világjárvány miatt el kellett halasztani a fesztivált. Nagyon bíznak abban a szervezők, hogy harmadik nekifutásra sikerül bemutatni minden tervezett előadást.
A MOMKultban október 17-én kezdődik a fesztivál, amikor a Budapest Bár koncertje várja a közönséget. A 11 énekessel fellépő zenekar mellett Grecsó Krisztián felolvasása színesíti a programot.
November 27-én a Karády Katalinról szóló jazz-sztorit tűzi műsorára a ZsiMű Ópiumkeringő címmel. A MOM-ban legendás dalokat Fekete-Kovács Kornél vezetésével a Modern Art Orchestra kíséretében szólalnak meg. Karády Katalint Pataki Szilvia színésznő formálja meg.
Bíró Eszter és zenekara a Makkabeusok győzelméről, csodákkal teli történetről mesél a gyerekeknek november 28-án a Frankel Zsinagógában.
December 2-án a klasszikus zene kedvelői Aranykor című hangversenyt hallhatnak a Zeneakadémián Korcsolán Orsolya (hegedű) és Bonnyai Apolka (zongora) előadásában.
Mácsai Pál és Huzella Péter december 8-án a Befogad és kitaszít a világ című Villon-estet mutatják be a nézőknek a MOM-ban.
December 9-én Kováts Kriszta énekesnő Biblia-Show című lemezbemutató koncertjét láthatják a MOM-ban, amelynek témája a zsidó-keresztény kultúra alaptörténetei.
December 22-én Horgas Eszter fuvolaművész összművészeti előadása lesz IMAGINE – fenegyerekek, akik megváltoztatták a világot címmel Kálloy Molnár Péter közreműködésével és a Class Jazz Band kíséretével.
HanukAkusztik címmel december 26-án a Cotton Club Singers exkluzív koncertje ígér felejthetetlen szórakozást a MOMkult színháztermében.
Náray Erika és művészbarátai – Peller Anna és Peller Károly – Időutazás-dalok és sztorik az Oscar-díj történetéből című estjével zárul december 27-én a ZsiMű programsorozata.
A CITYarts Pieces for Peace (Hungarian Pieces) – „A béke benned is ott van” rendezvénysorozata a New Yorki-i szeptember 11-i tragédia kapcsán indult el, amelyhez jelenleg a világ több mint 100 országa kapcsolódott. A CITYarts megkeresésére kapcsolódott be a ZsiMű az Igazgyöngy Alapítvány közreműködésével a tevékenységbe, mely során béke témájú gyermek rajzokból lesz kiállítás a Mazel Tov Étteremben. A eseményhez a kiállítás megnyitójának napján, november 29-én, a ZsiMű keretein belül emléktáblát helyeznek el a Mazel Tov Éttermet határoló támfalra, amely 1944. november 29-től 1945. január 18-ig a pesti gettó része volt.
A Zsidó Művészeti Napok programjai várják a zsidó kultúra iránt érdeklődőket a meghirdetett koncertekkel és előadásokkal.