A 87. Oscar-díj jelöltjeinek bejelentése - élő adás - Corn & Soda

A 87. Oscar-díj jelöltjeinek bejelentése – élőben közvetítjük!

A 87. Oscar-díj 24 kategóriájának jelöltjeit a mai napon jelenti be Chris Pine, Cheryl Boone Isaacs, a filmakadémia elnöke, valamint Alfonso Cuarón és J. J. Abrams rendezők. A bejelentést egy két részes konferencia keretein belül teszik meg az akadémia Samuel Goldwyn színházában, Beverly Hills-ben.

Helyi idő szerint reggel fél 6-kor (itthoni idő szerint délután fél 3-kor)  Cuarón és Abrams jelenti be a az első rész keretében a jelölteket, majd 5 óra 38 perctől Pine és Boone Isaacs veszik át a mikrofont.

A set házigazdája Neil Patrick Harris lesz, a gálát pedig február 22-én vasárnap tartják a Dolby Theatre-ben, a hollywoodi Hollywood&Highland Centerben. Az eseményt elsősorban az ABC közvetíti majd élőben, de természetesen a világ 225 másik országában is követni tudják majd az eseményeket.

Itt érhetitek el az eseményt:

 

Élő közvetítés:

2.28: 3 perc és indul, a nézőtér már megtelt a Samuel Goldwyn színházban, az adást élőben több mint 44 ezren követik.

2.30: elkezdődött a 24 kategória jelöltjeinek bejelentése:

Best Original Song (legjobb eredeti dal):

The Lego Movie: Shawn Patterson – Everything is Awesome

Selma: John Stephens – Glory

Beyond the Lights: Dianne Warren – Grateful

Glenn Campbell…I’ll be me: Glenn Campbell – I’m not gonna miss you

Begin Again: Gregg Alexander – Lost Stars

Best Animated Feature (legjobb animációs film):

Big Hero 6

The Box Trolls

How To Train Your Dragon 2

Songs of the Sea

The Tale Of Princess Kaguya

Best Visual Effects (legjobb vizuális effektus):

Captain America: The Winter Soldier

Dawn of the Planet of the Apes

Guardians of the Galaxy

Interstellar

X-Men: Days of Future Past

Best Supporting Actress (legjobb női mellékszereplő):

Patricia Arquette (Boyhood)

Keira Knightley (The Imitation Game)

Emma Stone (Birdman)

Meryl Streep (Into The Woods)

Laura Dern (Wild)

Best Supporting Actor (legjobb férfi mellékszereplő):

Robert Duvall (The Judge)

Ethan Hawke (Boyhood)

Edward Norton (Birdman)

Mark Ruffalo (Foxcatcher)

JK Simmons (Whiplash)

Best Adapted Screenplay (legjobb adaptált forgatókönyv):

American Sniper

The Imitation Game

Inherent Vice

The Theory of Everything

Whiplash

Best Original Screenplay (legjobb eredeti forgatókönyv):

Birdman

Boyhood

Foxcatcher

The Grand Budapest Hotel

Nightcrawler

Best Actor (legjobb férfi főszereplő):

Steve Carell (Foxcatcher)

Bradley Cooper (American Sniper)

Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)

Michael Keaton (Birdman)

Eddie Redmayne (The Theory of Everything)

Best Actress (legjobb női főszereplő):

Felicity Jones (The Theory Of Everything)

Julianne Moore (Still Alice)

Rosamund Pike (Gone Girl)

Reese Witherspoon (Wild)

Marion Cotillard (Deux jours, une nuit)

Best Picture (legjobb film):

American Sniper

Birdman

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Selma

The Theory of Everything

Whiplash

Cinematography (legjobb operatőr):

Birdman

The Grand Budapest Hotel

Ida

Mr Turner

Unbroken

Best Makeup and Hairstyling (legjobb smink):

Foxcatcher

The Grand Budapest Hotel

Guardians of the Galaxy

Best Foreign Language Film (legjobb idegen nyelvű film):

Leviathan

Ida

Tangerines

Timbuktu

Wild Tales

Best Documentary Feature (legjobb dokumentumfilm):

Citizenfour

Finding Vivian Maier

Last Days in Vietnam

The Salt in the Earth

Virunga

Film Editing (legjobb vágás):

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Whiplash

Best Director (legjobb rendező):

Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)

Alejandro González Iñárritu (Birdman)

Richard Linklater (Boyhood)

Bennett Miller (Foxcatcher)

Morten Tyldum (The Imitation Game)

Best Original Score (legjobb eredeti filmzene):

Alexandre Desplat (The Grand Budapest Hotel)

Alexandre Desplat (The Imitation Game)

Johann Johansson (The Theory of Everything)

Gary Yershon (Mr. Turner)

Hans Zimmer (Interstellar)

 Best Costume Design (legjobb jelmeztervezés):

The Grand Budapest Hotel

Inherent Vice

Into the Woods

Maleficent

Mr. Turner

Best Production Design (legjobb díszlet):

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Interstellar

Into the Woods

Mr. Turner

Best Sound Editing (legjobb hangeffekt):

American Sniper

Birdman

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Interstellar

Unbroken

Best Sound Mixing (legjobb hangkeverés):

American Sniper

Birdman

Interstellar

Unbroken

Whiplash

Best Short Film, Live Action( legjobb rövidfilm):

Aya

Boogaloo and Graham

Butter Lamp

Parvaneh

The Phone Call

Best Short Film, Animated (legjobb animációs rövidfilm):

The Bigger Picture

The Dam Keeper

Feast

Me and My Moulton

A Single Life

Best Documentary, Short (legjobb rövid dokumentumfilm):

Crisis Hotline: Veterans Press 1

Joanna

Our Curse

The Reaper

White Earth

3.15: a bejelentés véget ért, megvannak az Oscar-díj jelöltjei. Köszönjük a figyelmet!

 

 

 

 

 

Ez is tetszeni fog...

Hozzászólások

  1. […] jelöltek kihirdetése 2015. január 15-én történt a Beverly Hills-i Samuel Goldwyn Theaterben, a listát az Akadémia […]