Díjat kaphat Puskás Peti, Balsai Móni és Anger Zsolt is - itt vannak a Televíziós Újságírók Díjának jelöltjei - Corn & Soda

Díjat kaphat Puskás Peti, Balsai Móni és Anger Zsolt is – itt vannak a Televíziós Újságírók Díjának jelöltjei

Véglegessé vált a Televíziós Újságírók Díja gálaest időpontja. Az egészségügyi vészhelyzet előtt korábban márciusra tervezett ünnepélyes díjátadót szeptember 10-én, este tartják, helyszín változatlanul a Budapest Music Center lesz.

Fotókredit: Televíziós Újságírók Díja

A Covid-19 koronavírus járvány miatt márciusban elhalasztott Televíziós Újságírók Díja gálaestet szeptember 10-én, este rendezik meg, a Budapest Music Centerben. A díjátadón összesen 12 kategóriában hirdetnek győztest: díjat adnak át nagyszabású showműsor, vetélkedő, reality, gasztro reality, talkshow, sorozat, zsűritag, női műsorvezető, férfi műsorvezető, színésznő, színész, valamint mellékszereplő kategóriában.

A szervezők már bejelentették a díjra esélyes, kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét. Eszerint 2019 „Legjobb női műsorvezetője” lehet Lilu, Lékai-Kiss Ramóna vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Majka, Sebestyén Balázs vagy Tilla. Zsűritagként díjazhatják ByeAlexet, Puskás Petit és Pápai Jocit is, de díjat kaphat Balsai Móni, Gryllus Dorka, Nagy Ervin és Anger Zsolt is.

Díjra esélyesek a 2019-ben képernyőre került produkciók és személyiségek közül:

Nagyszabású show-műsor:
Fölszállott a páva (Duna)
Sztárban sztár leszek! (TV2)
X-Faktor (RTL Klub)

Vetélkedő:
500 – Az ország géniusza (ATV)
A Bank (TV2)
Exatlon Hungary (TV2)

Reality:
Ázsia Expressz (TV2)
Cápák között (RTL Klub)
Nyerő Páros (RTL Klub)

Gasztro reality:
A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)
Gasztroangyal (Duna)
Séfek séfe (TV2)

Talkshow:
DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)
Jakupcsek plusz (ATV)
Lakástalkshow (Sony Max)

Zsűritag:
ByeAlex (X-Faktor)
Pápai Joci (Sztárban sztár leszek!)
Puskás Peti (X-Faktor)

Női műsorvezető:
Lékai-Kiss Ramóna (RTL Klub)
Lilu (RTL Klub)
Ördög Nóra (TV2)

Férfi műsorvezető:
Majka (TV2)
Sebestyén Balázs (RTL Klub)
Till Attila (TV2)

Sorozat:
A mi kis falunk (RTL Klub)
A Tanár (RTL Klub)
Egynyári kaland (Duna)

Színésznő:
Balsai Móni (Alvilág)
Gryllus Dorka (Ízig-vérig)
Horváth Sisa Anna (Drága örökösök)

Színész:
Király Dániel (Egynyári kaland)
Mihályfi Balázs (Jófiúk)
Nagy Ervin (A Tanár)

Mellékszereplő:
Anger Zsolt (A Tanár)
Elek Ferenc (A Tanár)
Michl Juli (Jófiúk)

Mi is ez a díj?

2014-ben Kenderessy Szabolcs, a SorozatWiki főszerkesztőjének kezdeményezésére 9 hazai médium részvételével – 24.hu, Epizód magazin, Hír7, Index-Comment:com, Médiapiac, Origo, SorozatWiki, Színes RTV, Tvr-hét – hiánypótló céllal alapították meg a Televíziós Újságírók Díját. Az alapítók célja olyan független díj létrehozása volt, amely szakmai szempontok alapján, klasszikus kritikai attitűdöt képviselve emeli ki az igényes magyar televíziós teljesítményeket. 2019-től immár 12 médium – a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét – képviselteti magát a grémiumban.

Az előző évek díjazottjai:

2019
Legjobb nagyszabású showműsor – X-Faktor
Legjobb comedy show – Észbontók
Legjobb vetélkedő – Áll az alku
Legjobb reality – Survivor
Legjobb gasztro reality – A Konyhafőnök VIP
Legjobb talkshow – DTK: Elviszlek magammal
Legjobb zsűritag – Majoros Péter Majka
Legjobb női műsorvezető – Liptai Claudia
Legjobb férfi műsorvezető – Istenes Bence
Legjobb sorozat – Aranyélet
Legjobb új sorozat – A Tanár
Legjobb színésznő – Kovács Patrícia
Legjobb színész – Thuróczy Szabolcs
Legjobb mellékszereplő – Danis Lídia

2018
Legjobb nagyszabású showműsor – Ninja Warrior Hungary
Legjobb comedy show – Gyertek át!
Legjobb vetélkedő – Az 50 milliós játszma
Legjobb reality – Survivor
Legjobb gasztro reality – A Konyhafőnök VIP
Legjobb zsűritag – Liptai Claudia
Legjobb női műsorvezető – Ördög Nóra
Legjobb férfi műsorvezető – Till Attila
Legjobb magyar sorozat – Terápia
Legjobb színésznő – Lovas Rozi
Legjobb színész – Mácsai Pál
Legjobb mellékszereplő – Debreczeny Csaba

2017
Legjobb nagyszabású show-műsor – A Nagy Duett
Legjobb vetélkedő – Maradj talpon!
Legjobb comedy show – Gyertek át szombat este!
Legjobb reality – A Konyhafőnök
Legjobb dokumentarista reality: Dalfutár
Legjobb női műsorvezető – Ördög Nóra
Legjobb férfi műsorvezető – Sebestyén Balázs
Legjobb magyar sorozat – Aranyélet
Legjobb színésznő – Ónodi Eszter
Legjobb színész – Anger Zsolt
Legjobb mellékszereplő – Farkas Franciska
Legjobb zsűritag – Gáspár Laci

2016
Legjobb nagyszabású show-műsor – Sztárban sztár
Legjobb vetélkedő – Maradj talpon!
Legjobb comedy show – Gyertek át szombat este!
Legjobb talkshow – Összezárva Friderikusszal
Legjobb reality – Szelfi
Legjobb női műsorvezető – Ördög Nóra
Legjobb férfi műsorvezető – Sebestyén Balázs
Legjobb magyar sorozat – Aranyélet
Legjobb színésznő – Ónodi Eszter
Legjobb színész – Scherer Péter

2015
Legjobb nagyszabású show-műsor – Sztárban sztár
Legjobb vetélkedő – A konyhafőnök
Legjobb stand-up comedy / talk show – Showder Klub
Legjobb női műsorvezető – Ördög Nóra
Legjobb férfi műsorvezető – Gundel Takács Gábor
Legjobb magyar sorozat – Terápia
Legjobb színésznő – Gubík Ági
Legjobb színész – Mácsai Pál

2014
Legjobb nagyszabású show-műsor – Sztárban sztár
Legjobb vetélkedő – Maradj talpon!
Legjobb stand-up comedy / talk show – Showder klub
Legjobb női műsorvezető – Liptai Claudia
Legjobb férfi műsorvezető – Gundel Takács Gábor
Legjobb magyar sorozat – Társas játék

forrás: sajtóanyag

Ez is tetszeni fog...