A Breaking Bad hatalmas sikere után jogos elvárásnak tűnik, hogy a Better Call Saul színvonala hasonló – vagy legalább olyan jó – legyen, mint az „elődje”. Nagy izgalommal álltam hát neki a pilotnak, ami a nézettséget ítélve is felülmúlta a várakozásokat.
A sorozat 6 évvel játszódik a Walter White-tal való találkozás előtt, ám mégis egy olyan jelenettel indít az első rész, ahol a Breaking Bad utáni eseményekbe nyerhetünk betekintést. Saul kissé lestrapált állapotban, egy süteményeket áruló üzletben dolgozik, zavartan nézelődve a körülötte lévőkre, félve attól, hogy valaki felismeri a tömegből. A munka végeztével hazafelé veszi az irányt, ami jelen esetben egy alig berendezett kis lakást jelent. Múltját igyekszik rejtegetni, de mégsem tudja teljesen lezárni magában az egykor jól menő ügyvédi pályafutását. A szekrény rejtekéből egy videószalagot vesz elő, amin a már jól ismert szlogen hallható, „Better call Saul” és ezzel tulajdonképpen el is indul a főcím. A sorozat visszatér a kezdetekhez, amikor Goodman még csak pitiáner ügyvédként tevékenykedett. Ekkoriban még a James McGill nevet használta, nem kapott számottevő ügyeket, kis pénzért dolgozott. Az egykor sikeresnek számító –szintén ügyvéd – testvérével lakik együtt, aki közben lebetegedett, mégsem hajlandó kiszállni az üzletből. Pénzhiány miatt sorra jönnek a felszólítások, Jimmy próbálja menteni a menthetetlent. Ennek okán indul el a trükközés, a már jól ismert Saul Goodman személye is valahol ezen a részen alakul ki a főhősben.
Jellemfejlődés terén zseniálisat alkotott Vince Gilligan és Peter Gould már a Breaking Bad-ben is, gyanítható, hogy ez esetben sem lesz másképp. Saul hosszú utat jár be a kisstílű figurától, a nagymenő ügyvéden át, a süteményboltban munkálkodó, rettegésben élő alakig. Bob Odenkirk remekül hozza a szerepet, érdekes lesz nyomon követni hogyan változik meg teljes mértékben kedvenc ügyvédünk.
Visszatérő karakter lesz a Tuco-t alakító Raymond Cruz, valamint feltűnt a Mike-ot játszó Jonathan Banks is, ami szintén üdítő színfoltja volt az első résznek.
Az első évadot 10 részre tervezik, ám közben már berendelték a másodikat is, ami feltehetően 13 epizódból áll majd. Így tehát a készítők nagy érdeklődésre számítanak, ami a pilot alapján maximálisan teljesült is. A felmérések szerint amerikai nézők száma meghaladta a 4 milliót, ami leginkább a 18-49 év közöttiek köréből került ki.
Végezetül pedig, ami minden Breaking Bad rajongót érdekel: van esély további felbukkanó szereplőkre is, hiszen Gilligan nyilatkozata szerint „sosem tudhatod, ki mikor és hol bukkan majd fel”.