Amikor múlt péntek este némi stílusos késéssel beestem az A38 hajón tartott koncertre, döbbenten láttam, hogy a Kéknyúl együttes tagjai mennyire megfogyatkoztak, ráadásul Andy Hefler fizimiskája is jelentős átalakuláson ment keresztül. Persze hamar kiderült számomra, hogy a színpadon a Suba Attila & The SoulFool Band áll. A nézőtér még közel sem volt zsúfoltnak nevezhető, ám az előzenekar hamar megalapozta a jazzes-soulos party-hangulatot. Hallhattuk a Sörkapitány zenével kapcsolatos hitvallását (I believe in music), a Godspell- dalok pedig még tovább fokozták a transzcendens élményt.
Andy Hefler ezután szintén „emelkedett” stílusban vette át a stafétát a Kéknyúl új albumán szereplő Rooftops című számmal, majd következett némi közelmúltba való visszanyúlás a Left Back szaggatottabb staccato ritmusú taktusaival. A bemelegítés után az énekes nekünk szegezte a kérdést, hogy eddig milyen ’16, amelyre első nekifutásra fincsi pihentető csend volt a válasz. Hogy megtörjük a „hangdiétát”, azt a feladatot kaptuk, hogy háromra üvöltsük az első szót, ami eszünkbe jut. A kísérlet elsöprő sikert aratott, bár Andyt az eredményül kapott egyveleg inkább mongol, mint magyar beszédre emlékeztette (bár a vodka szó halványan kihallatszódott a hangzavarból). A soron következő Guessing Game nagyon hatásosan modellezte a szalonspicces elmék alkotta káoszt, a koncert közben csörömpölve széttörő üvegpoharak pedig szerény, de igen szórakoztató aláfestést nyújtottak a fülbemászó muzsikához. Ezt a fajta pohárköszöntőt akár felfoghatjuk tiszteletnyilvánításként is; a Kéknyúl zenéjéhez műanyagpohárból nyakalt szesz helyett minőségi nedű dukál.
Andy előre megsejthette, hogy a különleges közönség különleges vendégelőadókat érdemel; DJ Q-Cee-vel kiegészülve a Kéknyúl elérte A Gyűrű Szövetségének lélekszámát, emellett néhány szám erejéig MC Zeek is becsatlakozott, sőt saját, spéci helyet kapott a színpadon, amelyhez – a közönséggel való közös megegyezés alapján – mindig hozzátartozott az üdvrivalgás.
Természetesen a buli elmaradhatatlan kelléke volt a Wind-up Doll című, szintén az új albumon szereplő szám, amelyet Andy legkisebb gyermekének írt, és Jónás születésnapja közeledtével duplán is aktuálissá vált. Emellett Premecz Mátyás és Csóka Zsolt is megkapták a lehetőséget egy-egy elképesztő hammond-illetve gitárszólóban való szabad önkifejezésre.
A zárásként bedobott, Chicken Pressure, és a váltakozó női-férfi kórussal még szórakoztatóbban hangzó, vendégelőadókkal felturbózott Cooking in Your Kitchen szintén igazán ütősre sikerült, és remekül megkoronázta a koncertet. Ha bármilyen okból kifolyólag lecsúsztatok volna a buliról, a következőre mindenképpen gyertek el!