Ezen a héten Brandon Hackett: Az időutazás tegnapja című könyvet ajánljuk, elsősorban a sci-fi rajongók figyelmébe. Az idő kérdése, relativitása, valamint az ehhez szorosan kötődő időutazás mibenléte már számos könyv és film alapját képezte, tudósok hada vizsgálgatja e kérdéskört. Az univerzum működése, kiterjedése emberi léptékkel felfoghatatlan, nem csoda tehát, ha élénken megmozgatja az erre érzékeny elméket. Ehhez a körhöz tartozik a Brandon Hackett írói álnéven tevékenykedő Markovics Botond is. Az időutazás napja című könyve után Az időutazás tegnapja ugyanott folytatja a történetet, ahol duológiájának első kötete abbahagyta.
Május 5-én jelent meg a regény, fülszövegében pedig a következő sorok olvashatóak:
„A legtöbben úgy tudják, hogy csak az első időgép működésbe lépésének pillanatáig lehet visszautazni az időben: ez a nap az időutazás napja. Csakhogy létezik egy másik időtechnológia is, amely ennél a napnál jóval korábban került a Földre egy fejlett, idegen civilizáció jóvoltából, akiknek sikerült kijutni a saját időfolyamuk összeomlásából, de ezért súlyos árat fizettek.
Az időutazás napja eseményei után másfél évtizeddel Rebeca Szatosi ennek a technológiának a segítségével elindul a múltba, hogy találkozzon édesapjával, az időben eltűnt fizikussal, és ezzel akaratlanul is olyan események láncolatát indítja el, amelyek az emberi civilizáció jelenének, jövőjének és múltjának megsemmisüléséhez vezethetnek.
Beregi Bálint, az időutazás feltalálója fiatal önmagával együtt dolgozik az időutazás természetének megértésén és az időfolyam összeomlásának megállításán, de még úgy sincs nagy reményük a sikerre, hogy összefognak egy 20. századból kiemelt tudóscsapattal, köztük Albert Einsteinnel és Neumann Jánossal. Az idő túl gyorsan fogy, ráadásul a Maxwell-démonoknak nevezett idegen civilizáció, valamint a Haugen-dimenzió mikrouniverzumában, egy paradoxon-technológia révén létrejött poszthumán szervezet is útjukat állja.”
A három szálon futó történet megértéséhez nem kevés agymunka szükséges, de a sci-fikben ezt szeretjük a leginkább. Brandon Hackett, alias Markovics Botond pedig az egyik legjelentősebb alakja a magyar fantasztikus irodalomnak. Az író 1975-ben született, az utóbbi években megjelent regényeivel (A poszthumán döntés, Isten gépei, Az ember könyve) pályája folyamatosan felfelé ível. Az időutazás napja volt a tavalyi évben a legjobban fogyó e-könyv a Dibooknál, a történet zárása pedig hasonló sikereket érhet el.
Kellemes időutazást kívánunk!