Már csak szűk három hetet kell kibírni és minden valaha fekete ruhás tiniként a sulifolyosókon andalgó magyar nagy álma válik valóra egy évtized után, hiszen nem kisebb zenekar lép fel a Budapest Arénában, mint a The Cure.
A brit new wave vidáman szomorú zenekara kisebb-nagyobb szünetekkel, de már négy évtizede nyúzza a gitárokat. Robert Smith és zenekara ennek megünnepléseképp idén egy gigaturnéra indult, tavasszal Észak-Amerikát járták be, majd Új-Zélandra és Ausztráliába látogattak el egy 77 állomásos turnéra, szeptemberben hazalátogattak egy Wright-szigeteki fesztiválfellépésre. Már többször felléptek hazánkban, legutóbb a 2005-ös SZIN
A héten indult európai turnéjuk, aminek keretein belül október 27-én a Budapest Arénában is fellépnek.
Bár 1976-ban a zenekar még Malice néven alakult meg, később Smith átkeresztelte Easy Cure-ra, ami 1978-ra már csak The Cure néven futott, és ezzel a névvel váltak híressé. Azóta 13 albumot adtak ki, amelyekből több,mint 30 millió példány fogyott. Az 1976-os punkos Plastic Passion-től, a pajkos jazzpop The Love Cats-en keresztül a gitárpop Friday I’m In Love-ig eklektikus repertoárral rendelkeznek. Mégis a leghíresebb daluk minden kétséget kizáróan a posztpunk/ new wave himnusz, a Boys Don’t Cry. Nincs olyan ember a Földön, aki ne hallotta volna ezt a számot. A zenekar híres humoros, melankolikusan vidám videóklipjeiról, amiknek nagy részét Tim Pope rendezett, és a frontember, Robert Smith fekete, szénaboglyává tupírozott hajáról és nem mindennapi sminkjéről.
Az idők során Smith annyira ikonikus alakká vált, hogy még a South Park-ba is bekerült egy epizód erejéig, ahol szuperhősként mentette meg a világot a pusztulástól. Egy kis magánéleti érdekesség, 14 éves kora óta elválaszthatatlan élete párjától, Mary Poole-tól, aki a Just Like Heaven klipben is feltűnik menyasszonyi ruhában, és akinek a Lovesong – valószínűleg sok másik The Cure számmal karöltve – is íródott házasságkötésük alkalmából.
Bár a zenekar 2008-ban adta ki utolsó albumát, de koncertzenekarként továbbra is aktív, jelenlegi turnéjukon több, mint nyolcvan dal közül válogatnak estéről estére, amik között megtalálhatóak a nagy slágerek, ritkaságok és két idén bemutatott szerzemény, a Step Into The Light és az It Can Never Be The Same.
Az aktuális felállás se semmi, Simon Gallup basszusgitáros 1979 óta penget a Smith mellett, a több neves együttes (Thompson Twins, The Psychedelic Furs, Berlin) turnébillentyűseként gyakorlatot szerző Roger O’Donnell 1987-ban játszott először a Cure-ral, Jason Cooper dobos pedig már 1995 óta állandó tag – lényegében a két évtizeddel ezelőtti csapatot láthatjuk és hallhatjuk most is a színpadon, annyi különbséggel, hogy a második gitáros posztján ezúttal már David Bowie 1988-1999 közti fő zenésztársát, az amerikai Reeves Gabrelst üdvözölhetjük. Ő már a Cure 1997-es Wrong Number kislemezdalán is közreműködött, de csak 2012-től számít hivatalos tagnak.
Az rajongókat a Twilight Sad skót zenekar hangolja majd rá a nagy koncertre, akik Smith egyik személyes kedvenc zenekara. Smith annyira kedveli őket, hogy legutóbbi albumukról fel is dolgozott egy számot.
Jegyek még kaphatóak korlátozott számban a 2016. október 27-i Budapest Arénás koncertre, ahol a tervek szerint a Twilight Sad 7-kor, a The Cure pedig 8-kor kezdi három órás koncertjét!
Facebook esemény, hogy lásd, kivel mehetsz!