A mindkettőnk tetszését elnyerő Mi ez a cirkusz? után, négy kisfilm következett a versenyprogramban. Közülük van olyan is, ami Zsigmond Vilmos díjat érdemelt.
Angeltown (2016)
Az angyalok városában játszódó amerikai rövidfilm, egy koreai Marilyn Monroe imperszonátor életébe ad betekintést. Az amerikai álmot kergető fiatal lány, azon vívódik, haza térjen-e az őt többször is invitáló családjához. A főszerepet játszó Greena Park, mesterien alakítja a belül szenvedő, kifelé maszkot viselő karaktert. A zsűrinek is elnyerte a tetszését, hiszen Zsigmond Vilmos díjat kapott. Készítője, Nancy Liu nem tudta személyesen átvenni, ezért videó üzenetben köszönte meg a megtisztelő díjat.
Értékelés: 70/100 A film gyönyörű vizuális képi világa mellett, a főszerepet játszó koreai színésznő remek alakítását láthatjuk.
Mafab, IMDb: N/A
Limbo (2016)
A 2016-os görög-francia koprodukcióban 12 kisgyerek kapta a főszerepet, akik azt gondolják 13. társuk fehér bőre és szőke haja miatt halott. Félnek tőle, amiért nem olyan mint ők, csak halott fiúként emlegetik, hogy ne hozzon rájuk rosszat, elviszik a partravetett haldokló bálnához. A különleges gyerek egyfajta messiás karakter, akit nem fogad el a nép és a halálát akarják.
„A leopárd feküdjön kecskével.
A farkas éljen a bárányok között.
És az ifjú nekik majd utat mutat.”
Értékelés: 60/100 A kisjátékfilmet fekete fehérben látjuk a vásznon, de számomra a történet komorsága miatt, nem is igényel színeket. Dicséretes a gyerekek fegyelmezett alakítása ebben a nehéz, nem gyermeknek szóló filmben.
Mafab: 56
IMDb: 6.1/10
Utolsó esély (2016)
A 2016–os hazai rövidfilm egy bokszolóról szól, aki nem üthet. A hatalmas paradoxon hátterében a fiú edzője áll, aki megtiltja neki, hogy bárkinek visszaüssön, ha szóváltásba keveredik.
Értékelés: 30/100 A 4 perces alkotás, semmilyen érzelmet nem váltott ki belőlem.
Mafab, IMDb: N/A
Parafrázis (2014)
Chilton Flóra a Budapesti Metropolitan Egyetemet képviselve, 2014–ben az ország egyik sokak által ismert színésznőjét, Sárközi-Nagy Ilonát választotta, filmje női főszereplőjének megformálására, pontosabban a nő, mint olyan megjelenítésére. Wettl Mátyás zenei aláfestésében egy férfi monológját hallhatjuk, miben a női lélekről beszél. Szerelme híres festmények parafrázisaként jelenik meg előtte, kitől személyes találkozásukkor végzetes visszautasítást kap.
Értékelés: 80/100 Kevés film szól arról, hogy egy férfi mit él át ha elutasítást kap. Hogyan gondolkodik a szerelemről, elhagyásról. Ebben az érdekes alapkoncepcióban, Leonardo legendás hölgyeit megformálva erős női jelenléttel hozza, a szóban forgó ideát Sárközi-Nagy Ilona.
Mafab: N/A
IMDb: 7.2/10
1 thought on “ZSVF rövidfilmek a második napról”